27. & 28. april 2019

Oslo Open er Norges største kunstfestival
som gir publikum mulighet til å se kunst i
kunstnerens atelier en helg i april hvert år.


I 2020 er Oslo Open 20 år.


Oslo Opens medlemmer
Billedkunstnerne i Oslo og Akershus (BOA)
Norske Kunsthåndverkere Oslo og Akershus (NKOA)
Oslo Opens referansegruppe


Oslo Opens referansegruppe
Astrup Fearnley Museet
Atelier Nord
Ekebergparken
Forbundet Frie Fotografer (FFF)
Fotogalleriet
Fellesverkstedet
Kunstnernes Hus
Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design
Norsk Billedhoggerforening (NBF)
Norsk senter for teknologi i musikk og kunst (NOTAM)
Norske tekstilkuntnere/SOFT
Tegnerforbundet (TF)
Unge Kunstneres Samfund (UKS)


Guidet tur

Andrea scholze i sitt atelier foto julia kidder 2018

Kunstneren Andrea Scholze i sitt atelier på Ensjø i 2018. Foto: Julia Kidder for Oslo Open

Bli med en av våre formidlere på en gratis guidet tur til en rekke atelierer.

Under finner du en oversikt over guidede turer som fant sted under Oslo Open i 2018, oversikten over de guidede turene under Oslo Open 2019 vil bli publisert i mars 2019.



ENSJØ

CA 2 TIMER
Oppmøteplass: Ensjø t- bane

Dato: 21. april
Klokkeslett: 12:00, 14:00, 16:00

Ensjøveien 8
Andrea Scholze
Aron Li
Lise Yuen
Sofie Nørsteng

Stålverksveien 2
Hanne Rivrud
Vilde Løwenborg Blom




TØYEN TRAFO & OMEGN

CA 2 TIMER
Oppmøteplass: Tøyen t-bane

Dato: 21. april
Klokkeslett: 12.00, 14.30, 16.30

Hovinveien 1
Brynhild Slaatto
Christina Peel
Elin Aasheim
Nina Nordli
Trude Westby Nordmark
Eva Skaar
Hanne Sletten
Kathleen Lotherington
Per Hess
Sara Christensen

Hovinveien 10 – Vandaler forening
Aksel Høgenhaug
Hanan Benammar




SINSEN

CA 2,5 TIMER
Oppmøteplass: Løren t-bane

Dato: 21. april
Klokkeslett: 12.00, 15.00

Sinsenveien 51
Anne Ingeborg Biringvad
Heidi Øiseth
Henriette Finne

Hasleveien 38
Pierre Lionel Matte
Runa Sandnes
Stein Koksvik

Sinsenveien 11
Frithjof Hoel
Hanne Ekkeren
Ottar Ormstad




GRÜNERLØKKA

CA 2 TIMER
Oppmøteplass: Fontenen på Olaf Ryes plass

Dato: 21. april
Klokkeslett: 12.00, 14.30, 17.00

Olaf Ryes plass 2
Iselin Kleiva
Janne Talstad
Simen Engen Larsen

Fossveien 24 – KHIO
Melanie Kitti
Øyvind Sørfjordmo




FRYSJA

CA 2 TIMER
Oppmøteplass: Frysja Kunstnersenter

Dato: 21. april
Klokkeslett: 12:00, 14:00, 16:00

Kjelsåsveien 145
Beth Wyller
Hanne Øverland
Hanne Grieg Hermansen
Margret Reykdal
Mari Krokann Berge
Nanna Melland
Signe Marie Andersen

Frysjaveien 35
Ellen Karin Mæhlum
Giske Sigmundstad
Málfridur Adalsteinsdottir

Frysjaveien 40
Sarah Honeyman
Silja Axelsen




ØKERN

Dato: 21. april
Klokkeslett: 12:00

15.00- Guidet tur i samarbeid med Plot, for ungdom i alderen 15- 25 år

CA 2 TIMER
Oppmøteplass: Økern t-bane

Økern Torgvei 1
Annika Simonsson
Catrine Thorstensen
Øyvind Mellbye

Kabelgaten 1 b og 19
Fredrick Arnøy
Christian Berg Gravningen
Kachun Lay
Kristine Halmrast
Ottar Karlsen




SENTRUM/DUMPA

CA 2 TIMER
Oppmøteplass: Hausmania

Dato: 22. april
Klokkeslett: 12.00, 14.00, 16.30

Hausmannsgate 34 – Hausmania
Aleksandra Misztur
Christian Hennie
Karen Gimle
Kristine Marie Aasvang
Lars Sandås

Møllergata 34 c
Gjert Rognli
Hege Dons Samset
Odd Sama




URANIENBORG

CA 1,5 TIMER
Oppmøteplass: Riddervolds plass

Dato: 22. april
Klokkeslett: 12:00, 14:00, 16:00

Riddervolds gate 9
Emilie Birkeland
Hegelbach

Haxthausensgate 7
Elise Kielland
Linda Jansson Lothe
Mimi Swang




SAGENE

CA 1,5 TIMER
Oppmøteplass: Sagene kirke

Dato: 22. april
Klokkeslett: 12.00, 16.00

14.00- Guidet tur i samarbeid med Plot, for ungdom i alderen 15- 25 år

Drøbakgata 1
Camilla Dahl
Elin Mack
Ellen Christensen
Greger Stolt Nilsen
Ingebjørg Vatne
Kristin Sæterdal
Torild Rødland
Åslaug Krokann Berg

Dannevigsveien 5
Guri Sandvik
Kjersti Lunde
Mette Strøm

Dannevigsveien 18 A
Gro Mukta Holter




SENTRUM/STORGATA

Dato: 22. april
Klokkeslett: 12.00, 14.00, 16.00

CA 1,5 TIMER
Oppmøteplass: Gaasa, Storgata 36

Storgata 36
Franz Petter Schmidt
Mikael Andrè Jacobsson

Storgata 36 B
Helen Coward Tolaas
Kjersti Lande
Signe Arnborg Løvaas

Storgata 19
Christina Bruland
Helle Siljeholm
Leo Shumba




SENTRUM/HOVEDØYA

CA 2 TIMER
Oppmøteplass: Rådhusplassen

Dato: 22. april
Klokkeslett: 12.00, 15.00

Rådhuset
Anna Daniell
Wendimagegn Belete

Hovedøya, Lavetthuset
Anne Karin Jortveit
Jan Trygve Fløysvik
Lillian Saksi

Hovedøya, Kommandantboligen
Esther Maria Bjørneboe
Kristina Bræin
Tone Myskja




KUNSTNERNES HUS

CA 2 TIMER
Oppmøteplass: Kunstnernes hus

Dato: 22. april
Klokkeslett: 12.00, 14.00, 16.00

Kunstnernes hus, Wergelandsveien 17
Linea H. Liukku
Lykourgos Porfyris
Pete Fleming
Peter Horneland
Ronak Moshtaghi
Therese Frisk




EKELY

CA 1,5 TIMER
Oppmøteplass: Edvard Munchs atelier, Jarlsborgveien 14

Dato: 22. april
Klokkeslett: 12.00, 14.00, 16.00

Jarlsborgveien 12 og 14
Jorunn Irene Hanstvedt
Kirsti Grotmol
Sven Påhlsson

Jarlsborgveien 34
Liv Benedicte Nielsen

Jarlsborgveien 42
Trine Lindheim

Jarlsborgveien 50
Petrine Vinje