Oslo Opens Referansegruppe
Astrup Fearnley Museet
Atelier Nord
Billedkunstnerne i Oslo og Akershus (BOA)
Fotogalleriet / Forbundet Frie Fotografer (FFF)
Fellesverkstedet
Kunstnernes Hus
Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design
Norsk Billedhoggerforening (NBF)
Norske Kunsthåndverkere Oslo og Akershus (NKOA)
Norsk senter for teknologi i musikk og kunst (NOTAM)
Norske tekstilkuntnere/SOFT
Tegnerforbundet (TF)
Unge Kunstneres Samfund (UKS)


Med støtte fra
Oslo Kommune
Norsk Kulturråd
Utenriksdepartementet
Fritt Ord
Bildende Kunstneres Hjelpefond
Norske Kunsthåndverkere

Guidet tur

Trafo may 1000

Mai Hofstad Gunnes i sitt atelier i 2014. Photo: Hedda Grevle Ottesen

Bli med en av våre formidlere på en gratis guidet tur til en rekke atelierer.

Her finner du informasjon om årets guidede turer med avgangstid, oppmøte-plass og hvilke kunstnere som blir besøkt.
Bare møt opp – du trenger ikke reservere plass.



A: FRYSJA

CA 1,5 TIMER
Oppmøteplass: Hovedplassen i Kjelsåsvn 145.

Dato: 16. og 17 april
Klokkeslett: 12.00, 14.00, 16.00


Kjelsåsveien 145:
Marte Aas, Kari Grasmo, Ellen Grieg, Hanne Grieg Hermansen, Pål Roland Janssen, Johan Ulrik Knoff, Janne Kruse, Line Bøhmer Løkken, Ingrid Lønningdal, Lillian Magnus, Nanna Melland, Piotr Nowak, Julie Oredam, Hanne Øverland, Margrét Reykdal, Birgitte Sigmundstad, Anna-Liisa Silenti, Bente Sætrang, Øystein Tømmerås, Beth Wyller.



B: SENTRUM

CA 1,5 TIME
Oppmøteplass: Kulturkirken Jakob
Dato: 16. og 17 april
Klokkeslett: 12:00, 14:00
, 16:00

Hausmannsgate 34
Ragnhild Aamås, Christian Hennie, Ayatgali Tuleubek

Mariboesgate 11
Maria Brinch, Knut Benjaminsen, Anne Guro Larsmon, Hedda Roterud Amundsen, Ane Vik Eines

Møllergata 34A
Marie Helgesen, Andrea Grundt Johns, Daniel Paida Larsen, Christian Nilsen

Møllergata 34C
Marte Johnslien



C: GAMLEBYEN

CA 1,5 TIMER
Oppmøteplass: Mosseveien 20
Dato: 16. og 17 april
Klokkeslett: 12.00, 15.00


Mosseveien 20
Sigrid Espelien, Charlotte Ladegård, Annicken Thrane-Steen.

Bispegata 16
Trollkrem (Jennie Hagevik Bringaker & Tor Erik Bøe) & Geir Backe Altern.




D: SINSEN

Ca 1 TIME
Oppmøteplass: Sinsenveien 51
Dato: 16. og 17 april
Tidspunkter: 12:00, 14:00, 16:00

Sinsenveien 51
Anne Ingeborg Biringvad, Lise Bjørne Linnert, Tine Aamodt, Marianne Brekke, Henriette Emilie Finne, Hanne Friis, Unni Gjertsen, Heidi Øiseth, Lisa Stålspets, Linn Cecilie Ulvin & Gelawesh Waledkhani



E: Ekely

Ca 1 time
Oppmøteplass: Jarlsborgveien 14
Dato: 16. og 17 april
Tider: 12:00, 14:00, 16:00

Erikka Fyrland, Rina Beldo, Kirsten Opstad, Aurora Sandlije.
Liv Benedicte Nielsen



F: GRØNLAND

CA 1,5 TIMER
Oppmøteplass: Grønland Torg (utenfor Deli de Luca)
Klokkeslett: Søndag 12.00, 14.00, 16:00


Schweigaards gate 34D (Bjørka Verksted for Kamerabasert Kunst)
Adrian Bugge, Katharina Barbosa Blad, Ulla Schildt, Marit Silsand, Karoline Hjorth

Schweigaardsgate 34A
Eva Fargeri Sæthren, Simone Bredfeldt, Anja Malec, Solveig Reigstad, Rosanna Vio