Oslo Opens Referansegruppe
Astrup Fearnley Museet
Atelier Nord
Billedkunstnerne i Oslo og Akershus (BOA)
Fotogalleriet / Forbundet Frie Fotografer (FFF)
Fellesverkstedet
Kunstnernes Hus
Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design
Norsk Billedhoggerforening (NBF)
Norske Kunsthåndverkere Oslo og Akershus (NKOA)
Norsk senter for teknologi i musikk og kunst (NOTAM)
Norske tekstilkuntnere/SOFT
Tegnerforbundet (TF)
Unge Kunstneres Samfund (UKS)


Med støtte fra
Oslo Kommune
Norsk Kulturråd
Utenriksdepartementet
Fritt Ord
Bildende Kunstneres Hjelpefond
Norske Kunsthåndverkere

Guidet tur

40low res web

Kunstneren Stian Eide Kluge i sitt atelier på Malerhaugen på Ensjø. Foto: Audar Kantun.

Bli med en av våre formidlere på en gratis guidet tur til en rekke atelierer.

Her finner du informasjon om fjorårets guidede turer med avgangstid, oppmøte-plass og hvilke kunstnere som ble besøkt.

Kom tilbake i mars 2018 for oppdatert informasjon om guidede turer 2018.



KUNSTNERNES HUS

CA 2 TIMER
Oppmøteplass: Kunstnernes Hus

Dato: 22. april
Klokkeslett: 12:00, 14:00, 16:00

Kunstnernes Hus, Wergelandsveien 17
Nora Joung
Jessica MacMillan
Ask Brean
Istvan Virag
Marius Presterud
Anna Daniell



SENTRUM/HOVEDØYA

CA 2,5 TIMER
Oppmøteplass: Rådhusplassen

Dato: 22. april
Klokkeslett: 12:00, 15:00

Rådhuset
Apichaya Wanthiang
Ann Iren Buan
Sven Påhlsson

Hovedøya, Lavetthuset
Inger Johanne Rasmussen
Jan Trygve Fløysvik
Anne Karin Jortveit
Nils Olav Bøe
Kari Steihaug



SENTRUM/STORGATA

CA 1,5 TIMER
Oppmøteplass: Gaasa, Storgata 36

Dato: 22. april
Klokkeslett: 12:00, 14:00, 16:00

Storgata 36B&D
Haikw/
Franz Schmidt

Prindsen kunstnerkollektiv:
Svartjord
Siren Elise Dversnes Dahle
Kristine Marie Aasvang
Christine Malnes
Helen Tolaas Coward
Kjersti Lande
Signe Løvaas
Solveig Ane Kirkaune Øksendal
Yola Maria Tsolis

Storgata 19
Helle Siljeholm
Anahita Alebouyeh
Fadlabi
Michael Rahbek
Karin Erixon
Lars Cuzner
Leo Shumba



SAGENE

CA 1,5 TIMER
Oppmøteplass: Sagene Kirke

Dato: 22. april
Klokkeslett: 12:00, 14:00, 16:00

Drøbakgata 1
Kristin Sæterdal
Camilla Dahl
Alf Christian Hvaring
Greger Stolt Nilsen
Torild Rødland
Randi Annie Strand
Ingebjørg Vatne
Maria Vagle
Ellen Christensen
Elin Mack

Dannevigsveien 5
Guri Sandvik
Mette Strøm
Kjersti Lunde

Dannevigsveien 18A
Gro Mukta Holter



URANIENBORG

CA 1,5 TIMER
Oppmøteplass: Riddervolds plass

Dato: 22. april
Klokkeslett: 12:00, 14:00, 16:00

Riddervolds gate 9
Emilie de Rohan Birkeland
Melanie Kitti

Haxthausensgate 7
Mimi Swang
Arild Berg
Linda Jansson Lothe



SENTRUM/DUMPA

Dato: 22. april
Klokkeslett: 12:00, 14:30, 16:30

CA 2 TIMER
Oppmøteplass: Hausmania

Hausmania, Hausmannsgate 34
Ragnhild Aamås
Aleksandra Misztur
Christian Hennie
Karen Gimle

Maridalsveien 3
Siri Austeen
Stefan Schröder
Janine Magelssen
Ebba Moi
Anna Carin Hedberg
Helen Germain Eriksen Ngoma

Inngang R:
Lillian Tørlen



ØKERN

CA 2,5 TIMER
Oppmøteplass: Økern T

Dato: 23. april
Klokkeslett: 12:00, 15:00

Økern Torgvei 1
Ingri Haraldsen
Monica Flakk
Trond Hugo Haugen
Ellen S. Holtskog
Øyvind Mellbye
Solveig Syversen

Kabelgaten 19 & 1B
Anne-Liis Kogan
Rebecca Onstad
Andrea Wikhammer Heir
Frido Evers
Fredrick Arnøy
Marius Moldvær



FRYSJA

CA 2 TIMER
Oppmøteplass: Frysja Kunstnersenter

Dato: 23. april
Klokkeslett: 12:00, 14:00, 16:00

Kjelsåsveien 145 & 143A
Ingrid Lønningdal
Margret Reykdal
Birgitte Sigmundstad
Johan Knoff
Hanne Grieg Hermansen
Ellen Grieg
Pål Roland Janssen
Inge Lise Hansen
Bente Sætrang
Hilde Mæhlum



RODELØKKA

CA 2 TIMER
Oppmøteplass: Carl Berner /Narvesen

Dato: 23. april
Klokkeslett: 12:00, 14:30, 17:00

Dælenenggata 4
Erlend Grytbakk Wold
Anny Langer
Merete Sæther

Fjellgata 13
Gabriella Göransson



SINSEN

Dato: 23. april
Klokkeslett: 12:00, 15:00

CA 2,5 TIMER
Oppmøteplass: Løren t-bane

Sinsenveien 51
Tine Aamodt
Alexander Rishaug
Lise Bjørne Linnert
Heidi Øiseth
Marianne Brekke
Kari Mette Wik
Ewa Jacobsson
Gelawesh Waledkhani

Hasleveien 38
HC Gilje
Pierre Lionel Matte
Stein Koksvik
Marianne Blankenberg

Sinsenveien 11
Frithjof Hoel
Ingvild Fagerli
Hanne Ekkeren
Heidi Marie Wien
Hanne Lydia Opøien Figenschou



TØYEN TRAFO & OMEGN

CA 2 TIMER
Oppmøteplass: Tøyen t-bane

Dato: 23. april
Klokkeslett: 12:00, 14:30, 16:30

Hovinveien 1
Christine Aspelund
Else Marie Hagen
Eline Mugaas
Per Hess
Nina Bang
Christina Peel
Ingrid Askeland
Elin Aasheim
Hanne Sletten
Brynhild Slaatto
Trine Mauritz
Mattias Härenstam
Ane Hjort Guttu
Marit Krogh
Kathleen Lotherington
Josefine Lyche
Trine Mauritz
Ragnhild Monsen
Trude Westby Nordmark
Sigrid Øyrhagen
Fredrik Raddum
Eva Skaar

Hovinveien 10

Vandaler forening:
Sara Rönnbäck
Hanan Benammar
Malin Bülow
Garry Williams
Daniel Slåttnes



ENSJØ

CA 2 TIMER
Oppmøteplass: Ensjø t-bane

Dato: 23. april
Klokkeslett: 12:00, 24:00, 16:00

Stålverksveien 2
Ane Krogseth
Hanne Rivrud
Are Mokkelbost
Marianne Røthe Arnesen

Ensjøveien 8
Ebba Bring
Aron Li
Andrea Scholze
Ahmed Umar
Line Kolstad Yuen
Jon Benjamin Tallerås
Moa Håkansson
Marie Hepsø