Oslo Opens Referansegruppe
Astrup Fearnley Museet
Atelier Nord
Billedkunstnerne i Oslo og Akershus (BOA)
Fotogalleriet / Forbundet Frie Fotografer (FFF)
Fellesverkstedet
Kunstnernes Hus
Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design
Norsk Billedhoggerforening (NBF)
Norske Kunsthåndverkere Oslo og Akershus (NKOA)
Norsk senter for teknologi i musikk og kunst (NOTAM)
Norske tekstilkuntnere/SOFT
Tegnerforbundet (TF)
Unge Kunstneres Samfund (UKS)


Med støtte fra
Oslo Kommune
Norsk Kulturråd
Bildende Kunstneres Hjelpefond
Norske Kunsthåndverkere

Guidet tur

Trafo may 1000

Møt opp ved oppmøteplass og bli med en av våre formidlere på tur fra atelier til atelier. Alle turer er gratis.

Her finner du oversikt over alle deltagende kunstnere, guidede turer med avgangstid, kontaktinformasjon til kunstner og atelierkart.

Du kan også benytte deg av vårt digitale GPS kart til mobilen hvor du ser deg selv markert som en blå prikk når du går fra sted til sted. Se GPS KART i menyen.

A
Frysja
Ca 2,5 timer
Oppmøteplass: Frysja Kunstnersenter, Kjelsåsveien 145
Klokkeslett: 13.00, 15.30
Nærmeste holdeplass: Kjelsås
Kjelsåsveien 145: Aase Gulbrandsen, Anne Hansen, Bente Sætrang, Beth Wyller, Birgitte Sigmundstad, Ellen Grieg, Hanne Øverland, Inger Lise Hansen, Johan Knoff, Julie Oredam, Kari Grasmo, Margrét Reykdal, Marte Aas, Morten Henrik Magnus, Nanna Melland, Øystein Tømmerås, Verena Winkelmann, Signe Marie Andersen.
Kjelsåsveien 143 A: Pål Roland Janssen

B
Ekely Kunstnerboliger – Edvard Munchs atelier
Ca 2 timer
Oppmøteplass: Utenfor Edvard Munchs atelier i Jarlsborgveien 14
Klokkeslett: 12.00, 14.30, 16.30
Nærmeste holdeplass: Jarlsborgveien /Hoff terrasse/ Skøyen
Jarlsborgveien 12: Sven Påhlsson og Jorunn Irene Hanstvedt
Jarlsborgveien 14: Christian Tony Norum
Jarlsborgveien 42: Trine Lindheim
Gråbrødreveien 11: Sabina Jacobsson
St. Georgsvei 11: Kirsti Grotmol

C
Sagene
Ca 2,5 timer
Oppmøteplass: Sagene Kunstsmie, Drøbakgata 1
Klokkeslett: 12.00, 15.00
Nærmeste holdeplass: Sagene.
Drøbakgata 1: Alf Christian Hvaring, Camilla Malmquist, Greger Stolt Nilsen, Gunnhild Uddu Ystad, Ingebjørg Vatne, Joakim Blattmann, Kristin Sæterdal, Maria Vagle, Randi Annie Strand, Shwan Dler Qaradaki, Silje Hammer, Therese Aasvik, Torild Rødland.
Dannevigsveien 5: Guri Sandvik, Mette Strøm, Therese Hoen
Bentsebrugata 13 F: Annika Simonsson, Catrine Thorstensen, Helga Fjordholm, Lars-Erik Svensson, Mariken Kramer, Pernille Elida Fjoran
Maridalsveien 180 B: Jannik Abel

D
Sentrum vest
Ca 2 timer
Oppmøteplass: Cort Adelers gate 33
Klokkeslett: 12.00, 14.15 og 16. 30
Nærmeste holdeplass: Ruseløkka/ Nationaltheateret
Cort Adelers gate 33: Annette Martens, Aurora Passero, Gunnhild Torgersen, Linn Horntvedt, Rigmor Nygaard, Sofie Vesterøy, Stine Wexelsen Goksøyr
Kunstnernes Hus, Wergelandsveien 17: Cecilia Jiménez Ojeda, Chandra Sen

E
Kvadraturen
Ca 1,5 time
Oppmøteplass: Rådhusgata 19
Klokkeslett: 12.30, 14.30, 16.00
Nærmeste holdeplass: Christiania torv
Rådhusgata 19: Ane Graff, Margarida Paiva
Nedre Slottsgate 1: Silje Linge Haaland, Tori Wrånes
Kongens gate 16 A: Margreta Stølen, Ottar Karlsen
Kirkeristen: Ida Løchen

F
Youngstorget
Ca 2,5 timer
Oppmøteplass: Fontenen på Youngstorget
Klokkeslett: 12.15, 15.15
Nærmeste holdeplass: Brugata
Youngs gate 4-6: Ane Lan, Åslaug Krokann Berg, Elisabeth Jarstø, Kristin von Hirsch, Stein Rusnes.
Storgata 36 B: Grete Johanne Neseblod, Hanna Roloff, Helen Tolaas Coward, Johanne Bøckmann, Kjersti Lande, Luca Andreotti, Mari Østby Kjøll, Matilda Höög, Signe Arnborg Løvaas, Siren Elise Dversnes Dahle, Solveig Ane Øksendal, Svartjord, Therese Mathiesen, Yola Maria Tsolis.
Torggata 11: Asbjørn Blokkum Flø

G
Akersveien
Ca 2 timer
Oppmøteplass: Akersveien 19 D
Klokkeslett: 12.00, 14.30
Nærmeste holdeplass: Buss nr 37 til Nordahl Bruns gate/ T-Bane til Stortinget
Akersveien 19 D: Andreas Siqueland, Marianne Hurum, Tarald Wassvik
Mariboes gate 11: Ane Vik Eines, Elizabeth Higson, Elna Hagemann, Hedda Roterud Amundsen, Helene Sommer, Kirsti Willemse, Knut Benjaminsen, Maria Brinch, Mikael Hegnar, Tonje Bartnes Andersson, Vigdis Fjellheim

H
Hausmanns gate
Ca 2,5 timer
Oppmøteplass: Kulturkirken Jakob
Klokkeslett: 12.00, 15.00
Nærmeste holdeplass: Jakob kirke
Hausmannsgt 33: Kjersti Vetterstad, Marianne Bredesen, Morten Magnus, Vilde von Krogh
Hausmannsgt 34: Andreas Oxenvad
Maridalsveien 3: Ann Kristin Einarsen, Ebba Moi, Janine Magelssen, Lillian Tørlen, Piotr Nowak, Siri Austeen, Stefan Schröder, Tammo Rist
Uteatelier ved elvebredden: Janicke Schønning

I
Grønland
Ca 2,5 timer
Oppmøteplass: Utenfor Bjørka – Verksted for Kamerabasert Kunst i Schweigaardsgate 34 D
Klokkeslett: 12.00, 15.00.
Nærmeste holdeplass: Grønland/ Bussterminalen
Schweigaardsgate 34 D: Adrian Bugge, Christina Leithe Hansen, Ingrid Eggen, Karoline Hjorth, Katharina Barbosa Blad, Marit Silsand, Ulla Schildt. Schweigaardsgate 34 A: Rosanna Vio, Simone Bredfeldt, Solveig Reigstad, Eva Fagerli Sæthren
Urtegata 32: Federico Grandicelli, Sara Skorgan Teigen
Grønland 18: Lord Chief Justice (Sebastian Makonnen Kjølaas, Siri Hjorth)

J
TRAFO Kunstnerhus på Tøyen
Ca 2,5 timer
Oppmøteplass: Hovedinngangen på TRAFO kunstnerhus, Hovinveien 1
Klokkeslett: 12.00, 15.00
Nærmeste holdeplass: Tøyen/ Munchmuseet
Hovinveien 1: Brynhild Slaatto, Christine Aspelund, Elin Aasheim, Eline Mugaas, Eva Skaar, Fredrik Raddum, Hanne Sletten, Ingrid Askeland, Jeannette Christensen, Kathleen Lotherington, Mattias Härenstam, Nina Nordli, Runa Boger, Sigrid Øyrehagen, Tove Pedersen, Trine Mauritz

K
Carl Berner
Ca 2,5 timer
Oppmøteplass: Carl Berners plass ved 7-eleven
Klokkeslett: 12.30, 15.15
Nærmeste holdeplass: Carl Berners plass
Hekkveien 5: True Solvang Vevatne og Hanan Benammar
Hasleveien 28: Camilla Dahl
Hasleveien 38: Marianne Blankenberg, Runa Nymoen Sandnes, Stein Koksvik.
Sinsenveien 11: Anette Dale, Anne Siv Falkenberg Pedersen, Esther Maria Bjørneboe, Frithjof Hoel, Hanne Ekkeren, Hanne Lydia Opøien Kristoffersen, Ingvild Fagerli, Karin Erixon, Reidar Martin Kraugerud, Sandra Norrbin, Terje Finnsen, Torgeir Husevaag, Yngvild Nergaard

L
Grünerløkka
Ca 2,5 timer
Oppmøteplass: Fontenen ved Olaf Ryes plass
Klokkeslett: 12.15, 15.15
Nærmeste holdeplass: Olaf Ryes plass
Olaf Ryes plass 2: Anna Carin Hedberg, Ellen Henriette Suhrke, Ina Eriksen, Iselin Linstad Hauge, Janne Talstad, Maria Sundby, Richard Nygård, Vikram Uchida-Khanna
Markveien 42 C: Gro Finne, Kalle Grude, Monica Stabell
Toftes gate 54: Bjørn Erik Haugen, Jan Hako Erichsen, Rikke Lundgreen

M
Trolltun Kunstnerboliger på Bøler
Ca 2,5 timer
Oppmøteplass: Ved postkassene i Bølerlia 111
Klokkeslett: 12.00, 15.00
Nærmeste holdeplass: Bøler
Bølerlia: Anne Kari Amstein, Marianne Boberg, Morten Kildevæld Larsen, Tina Jonsbu, Torun Skjelland
Nøklesvingen: Heidi Rognskog Mella, Ingwill M Gjelsvik, Kaja Gjedebo, Mona Eckhoff Sørmo, Solveyg W. Schafferer-Sigerus, Anne Thomassen.**