Oslo Opens Referansegruppe
Astrup Fearnley Museet
Atelier Nord
Billedkunstnerne i Oslo og Akershus (BOA)
Fotogalleriet / Forbundet Frie Fotografer (FFF)
Fellesverkstedet
Kunstnernes Hus
Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design
Norsk Billedhoggerforening (NBF)
Norske Kunsthåndverkere Oslo og Akershus (NKOA)
Norsk senter for teknologi i musikk og kunst (NOTAM)
Norske tekstilkuntnere/SOFT
Tegnerforbundet (TF)
Unge Kunstneres Samfund (UKS)


Med støtte fra
Oslo Kommune
Norsk Kulturråd
Utenriksdepartementet
Fritt Ord
Bildende Kunstneres Hjelpefond
Norske Kunsthåndverkere

Mork, Liva

Installasjon

I prosjektene mine søker jeg samarbeid, dialog, diskusjon og ideutveksling, både med andre kunstnere og med publikum. Relasjonen til publikum og samhandling med deltagere er viktige faktorer som driver et prosjekt fremover. Visningsplattformen trenger ikke være et galleri, men kan like godt være en festival, ute i naturen, i byrommet eller en formidlings- eller undervisningssituasjon.

Medlem av NBK, UKS, BOA

1 sommeroya
Eat me, beat me, 2015. Installasjon på Sommerøya elektronikafestival
2 sommeroya
Eat me, beat me, 2015. Installasjon på Sommerøya elektronikafestival
 igp3758
Hageplaneten, 2016. Installasjon på Kulturskolen i Ås, i samarbeid med Mona Grønstad og elever ved kulturskolen
 igp3765
Hageplaneten, 2016. Installasjon på Kulturskolen i Ås, i samarbeid med Mona Grønstad og elever ved kulturskolen

Planlagte prosjekter og utstillinger

2017:Trosterud skole – Haugerudbekken
Forprosjekt til utsmykning, i samarbeid med Katja Høst og elever ved Trosterud skole
2017-: Utegalleri Haugerud
Kurator og prosjektleder for utegalleri på Haugerud, i samarbeid med Katja Høst
2017-: LANDART Gjerdrum
Kunstner, kurator og prosjektleder for land art-biennale i Gjerdrum, i samarbeid med Mari Meen Halsøy og bønder i Gjerdrum

CV

Utdanning
2005: Estetiske teorier, Universitetet i Oslo
2000-2004: Statens kunstakademi, Kunsthøgskolen i Oslo
2001: Examen philosophicum, Universitetet i Oslo
1998-2000: Oslo tegne- og maleskole

Separatutsillinger
2014: Galleri BOA, Oslo, Medbragt mat kan nytes i hagen
2013: Sound of Mu, Oslo, Markens grøde
2012: Galleri Pushwagner/Window Box, Oslo, Garden
2012: One Night Only, Oslo, Going back
2011: Blunk Galleri, Trondheim, Chambre de bonheur
2010: Sound of Mu, Oslo, – Le jeu est fait!
2009: Skulpturarena öst, Oslo, Le Veinard
2006: Galleri BOA, Oslo, Kaleidoskop
2003: Galleri 21:25, Oslo, Your best bet for getting lucky
2001: Galleri 21:25, Oslo, Greetings from Norway

Gruppe- og kollektivutstillinger
2016: Imago Mundi, internasjonal vandreutstilling
2015: Sommerøya elektronikafestival, Oslo, Eat me, beat me
2012: Globaliseringskonferansen 2012, Youngstorget/Folkets hus, Oslo, (Bruddstykker av) Revolution
2012: Black Box Teater, ++, Oslo, Green carpet
2012: What a mess!, Fredrikstad, -kunstmesse, representerer Galleri Blunk
2010: Sound of Mu, Oslo, Høstsalong 2010
2010: Jubileumsutstilling Rønningen folkehøgskole, Oslo, Flink pike
2010: Billedkunstnere for Haiti, Galleri Pastillen, Oslo, Fleurs du Mort
2007: D21 Kunstraum Leipzig, Leipzig Tyskland, Salon D21
2004: Avgangsutstillingen på Stenersenmuseet, Oslo, Le Veinard
2000: Høstutstillingen 2000, Statens 113. kunstutstilling, Steinbrotet

Performancer, happenings og annet
2017: Ullevålsveien skole, Mauren, egget og sommerfuglen II (utsmykning og verksted i samarbeid med Sinikka Johanne Olsen og elever ved Ullevålsveien skole)
2016: Kulturskolen i Ås (kunstprosjekt for barn i alderen 7-18 år)
2016: Hvervenbukta, Hommage til Bård Breivik (installasjon i uterom)
2015: Ullevålsveien skole, Mauren, egget og sommerfuglen (utsmykning og verksted i samarbeid med Sinikka Johanne Olsen og elever ved Ullevålsveien skole)
2013: Veitvet skulpturpark – Kunst på Veitvet, Oslo, Piken og den grønne løperen (guidet skulpturvandring, kuratert av Sinikka Johanne Olsen)
2012: Black Box Teater, ++, Oslo, I am all yours (performance i samarbeid med Anne Margrete Bergh)
2012: Kulturhagen Veitvet, Oslo, Vil du ta meg med hjem? (happening)
2012: Kulturhagen Veitvet, Oslo, Lepidium sativum (happening)
2011: Oslo Open – Billedhoggerhuset, Hageverk (performance i samarbeid med Anne Margrete Bergh)
2011: Oslo Open – Kulturhagen, Renselse/No shit! (performance i samarbeid med Anne Margrete Bergh)
2010: Billedhoggerhuset, Oslo, Lepidium sativum (happening)
2010: Vaterlandsparken, Oslo, Turrist (uteromsprosjekt kuratert av Anita Hillestad)
2001: Nationaltheateret, Oslo, Suppekjøkken (performance i samarbeid med Sinikka Johanne Olsen)

Andre prosjekter
2013-15: Akershus kunstsenter, Zanele Muholi – The Art of Activism (prosjektleder og medkurator)
2013-14: Nasjonalmuseet, Grip friheten! Take Liberty! (prosjektleder)
2013-14: Nasjonalmuseet, Inside Outside Architecture (prosjektleder)
2012: Akershus kunstsenter – Pilotgalleriet, Fabelaktig (kuratert i samarbeid med Liv Klakegg)
2011: Akershus kunstsenter – Pilotgalleriet, Naturligvis (kuratert i samarbeid med Liv Klakegg)
2010-11: Nasjonalmuseet, Nicholas Hlobo: skulptur installasjon performance tegning (prosjektleder)
2009-10: Nasjonalmuseet, Sven Påhlsson, Bending Water (prosjektleder)

Undervisning og formidling
2016-: Oppland og Hedmark, SE! Kompott (formidler i Den kulturelle skolesekken)
2016: Punkt Ø/Galleri F15, Tidsspeil (formidler i Den naturlige skolesekken, i samarbeid med Mona Grønstad)
2015-16: Nasjonalmuseet, Stille revolt (kurator formidling)
2014-15: Nasjonalmuseet, Carlos Garaicoa. Usynlige byer (kurator formidling i samarbeid med Line Engen)
2014-: Akershus kunstsenter – Pilotgalleriet, Dyrebart (formidler i Den kulturelle skolesekken – Akershus fylke)
2014-16: SE! (formidling av kunst til barnehagebarn, i samarbeid med Anne Cathrine Lande)
2012: Akershus kunstsenter – Pilotgalleriet, Fabelaktig (formidler i Den kulturelle skolesekken – Akershus fylke)

Stipend/prosjektstøtte
2016: Sparebankstiftelsen
2016: Den kulturelle skolesekken, Bonusproduksjon
2015: Den kulturelle skolesekken, Bonusproduksjon
2014: Norsk Kulturråd, Kunstløftet
2013: Seanse, Høgskolen i Volda
2004: Statens kunstnerstipend
2003: Hans Ødegaards legat for norske malere

Verv
2016: Jury, Romeriksutstillingen
2016-17: Styret, nestleder, Billedkunstnerne i Oslo og Akershus
2014-: Styret, Akershus kunstsenter
2014-16: Styret, Billedkunstnerne i Oslo og Akershus
2014: Interimstyre, Billedkunstnerne i Oslo og Akershus
2013-14: Nominasjonskomiteen, Billedkunstnerne i Oslo og Akershus
2010-14: Kunstnerisk råd, Akershus kunstsenter
2010-12: Fagutvalget visuell kunst, Akershus fylkeskommune
2010: Jury, Ungdommens kulturmønstring

Medlemskap
Norske billedkunstnere
Unge kunstneres samfund
Billedkunstnerne i Oslo og Akershus

Åpent på: Søndag

Adresse

Ljansbrukveien 2, 1250 Oslo
Hvervenbukta/Fiskevollen