21 & 22 April 2018

Oslo Opens Reference group
Astrup Fearnley Museum for Moderne Art
Atelier Nord
Billedkunstnerne i Oslo og Akershus (BOA)
Forbundet Frie Fotografer (FFF)
Fotogalleriet
Fellesverkstedet
Kunstnernes Hus
The National Museum of Art, Archtecture and Design
Norsk Billedhoggerforening (NBF)
Norske Kunsthåndverkere Oslo og Akershus (NKOA)
Norsk senter for teknologi i musikk og kunst (NOTAM)
Norske tekstilkuntnere/SOFT
Tegnerforbundet (TF)
Young Artists Society (UKS)


Partners
Norwegian Crafts
Atelier
B-Open
OCA
Plot
Subjekt


Supported by
Adam Mickiewicz Institute
Arts Council Norway
City of Oslo, Agency for Cultural Affairs
The Norwegian Ministry of Foreign Affairs

Hagemann, Elna

Video, photo, sculpture

Member of NBK, UKS

The eternal recurrence.videostill
"The eternal recurrence." Videostill.
The last daze
"The last daze." Fotografi.
Duet 2. inst.
"Duet." Videoinstallasjon.
Fall, failed, matter 2
"Fall, failed, matter." Fotografi.

CV

ELNA HAGEMANN

Født på Tjøme. Bor og arbeider i Oslo.



Utdannelse

1998 – 2002 Statens Kunstakademi, Oslo
1996 – 1998 Kunstskolen i Bergen, Bergen

Separatutstillinger

2018 Galleri SOFT, Oslo (kommende, med Malin Bülow)
2015 Vestfold Kunstsenter, Tønsberg
2013 Akershus Kunstnersenter, Lillestrøm
2012 Galleri Noplace, Oslo
2010 Galleri UKS, Oslo

Gruppeutstillinger

2018 Spring depot, Tenthaus, Oslo (kommende)
2018 Between The Lines, Khio, Oslo
2016 Kunstnerforbundet, Pottery is back, Oslo
2016 Kunstforeningen Verdens Ende, No Man is an Island, Vestfold
2016 Munchs Atelie Ekely, Skyggenes tale, Oslo
2015 Kunstnernes Hus, Høstutstillingen, Oslo
2014 Lidköpings Konsthall, Filmkonst, Sverige
2012 Kaleidioskop, Pre- /Deform Me, Berlin, Tyskland
2011 Kortfilmfestivalen i Grimstad, Grimstad
2010 Kunstnernes Hus, Høstutstillingen, Oslo
2010 Sandnes Kino, Kinokino, Sandnes
2010 Nationaltheatret, Everyones got something great, Oslo
2010 Kortfilmfestivalen i Grimstad, Grimstad
2010 Grim Museum, Madonna Psyco Slut, Berlin, Tyskland
2009 Fotogalleriet, Vårutstillingen, Oslo
2009 Galleri Trafo, Performance show, Asker
2009 Galleri Mud, The good, the bad, the ugly, København, Danmark
2009 Biograf Rio, Konstfilm, Stockholm, Sverige
2008 Galleri Pictura, Paralelas y Meridianos, Lund, Sverige
2008 TEA, Tenerife Arts Space, Paralelas y Meridianos, Spania
2008 Centro Cultural Recoleta, Paralelas y Meridianos, Buenos Aires, Argentina
2005 Kunsthalle Lophem, Locus Lophem, Lophem, Belgia
2004 Kunstnernes Hus, Høstutstillingen, Oslo
2004 Kunstforeningen Verdens Ende, Siste Skrik, Tjøme
2004 Salong 100, Oslo
2004 Vækkerød Sculpture park, Oslo
2002 Lethaby gallery, New Potatoes II, London, England
2002 Kunstnernes Hus, Video Works, Oslo
2002 Stenersenmuseet, Avgangsutstillingen, Oslo
2002 MOV, Turnerende videoprogram, Sverige
2001 Kunstnernes Hus, The Bootstrappers, Oslo
2001 Rovaniemi Artmuseum, New Potatoes I, Rovaniemi, Finland
2001 Occular lab, Norwegian Walking, Melbourne, Australia

Stipender

2017 Statens Kunstnerstipend, Diversestipend
2017 Kulturrådet, Prosjektstøtte
2017 Vederlagsfondet, Prosjektstøtte
2014 Statens Kunstnerstipend, Tre-årig arbeidsstipend
2013 Vederlagsfondet, Ett-årig arbeidsstipend
2012 Vederlagsfondet, Ett-årig arbeidsstipend
2012 Norsk Kulturråd, Prosjektstøtte
2012 Norsk Kulturråd, Utstillingsstøtte
2011 Fond for Lyd og Bilde, Prosjektstøtte
2011 Vederlagsfondet, Prosjektstøtte
2010 Statens Kunstnerstipend, To-årig arbeidsstipend for yngre kunstnere
2010 Vederlagsfondet, Prosjektstøtte
2010 Fond for lyd og bilde, Prosjektstøtte
2009 Vederlagsfondet, Ett-årig arbeidsstipend
2009 Norsk kulturråd, Utstillingsstøtte for kunstnere i etableringsfasen
2008 Vederlagsfondet, Ett-årig arbeidsstipend
2007 Fond for Lyd og Bilde, Prosjektstøtte

Annet:

2018 Kunstformidlig for ungdommer, med Kulturrådet, Oslo (kommende)
2017 Kunstformidling for Geitmyra Matkultursenter, Akershus Festning, Oslo
2017 Kunstformidling og workshops for ungdommer, Røde Kors, Oslo
2009 Kunstformidling for barn, Den kulturelle skolesekken, Oppland
2008 Nominasjonskommitén, UKS, Oslo
2007 Kunstformidling for barn, Barnefilmfestivalen, Lillehammer
2000-2003 Kurator og drifter av det kunstnerdrevne galleriet Subcomandante, Oslo

Medlemsskap:

UKS og NBK

Open on: Sunday

Address

Mariboes gate 11

Mariboes gate 11, 0183 0478
Brugata

elnahagemann.com